Фото репортажа од денес сработеното во кнежинскиот манастир Св.Ѓорѓија

Работите продолжуваат со несмалено темпо и прогресот секојдневно е евидентен.

И понатаму се неопходни доброволци за помош во работните активности.

Фото:Христијан Донески


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.