Повик за учество во работните акции во кнежинскиот манастир Св.Ѓорѓија

Ова се сликите од денешните активности во дворот на манастирот.

Благодарност до менаџментот на АД ЕСМ-Подружница РЕК Осломеј за помошта околу обезбедувањето на работната машина.

За работните акции кои ќе следуваат во наредните денови ИТНО се потребни доброволци за довршување на планираните активности.

Лице за контакт: Христијан Донески – 077 959 001


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.