Нов лик на дворот на кнежинскиот манастир Св.Ѓорѓија [ФОТО]

По последните работни акции за уредување на дворот на манастирот, иако немаше добар одзив,сепак двор се повеќе и повеќе добива нов и уште поубав лик. Сепак останува многу работа и за во иднина и да се надеваме дека на идните акции ќе има уште помасовно присуство. Во меѓувреме уживајте со сите сетила во прекрасната глетка.

Фото: Христијан Донески.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.