8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Кнежински манастир “Св.Ѓорѓија” [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

Манастир”Свети Великомаченик Георгиј Победоносец” с.Кнежино, 12.07.2020

Погледнете ја оваа фото галерија од нашето најстаро духовно светилиште и видете и сами како раскoшно изгледа дворот на манастирот со многубројните и разновидни цвеќиња и други садници.

Најголема заслуга за ваквата преубава слика на манастирскиот двор има старешината на Манастирот,нашата неуморна Сестра Софија.

Повелете,посетете не!


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.