8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Отстранет и големиот дефект на водоводот кај викенд населбата [ФОТО]

с.Кнежино,10.07.2020 година

По дводневна работа успешно е отстранет големиот дефект на селската водоводна мрежа на почетокот на викенд населбата,а поради кој се губеа и се одлеваа големи количини на вода.

Советот на МЗ с.Кнежино упатува голема благодарност за помошта и за придонесот за успешното завршување и на оваа акција, до нашиот Кнежинчанец Орце Димитриоски.

Бидејќи влегуваме во критичниот период од годината за водоснабдување,Советот на МЗ с.Кнежино упатува уште еден апел до корисниците на водата од селскиот водовод за совесно,одговорно и рационално користење на водата.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.