Летна (градежна) офанзива [ ФОТО ] – vol.2

с.Кнежино,21.07.2020 година

Советот на Месната заедница с.Кнежино за помошта при изведбата на овие обемни земјени работи и за обезбедувањето на работната машина од типот “JCB”,како и нејзиното ставање на располагање за потребите на Месната заедница ,изразува голема благодарност до менаџментот на ЈП “Студенчица” од Кичево.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.