12.3 C
Kičevo
Thursday, Октомври 22, 2020

РК “Кичево” стартуваше со подготовките

Кичево,20.07.2020 година

Со првата прозивка и тренинг на Градскиот стадион во Кичево, стартуваа подготовките на новиот член на Првата машка ракометна лига,Ракометниот клуб “Кичево 2020” од нашиот град.

На играчите,стручниот штаб и амбициозното раководство им посакуваме успех во премиерната ракометна сезона 2020/2021 и веруваме дека достојно ќе ги репрезентираат Кичевската ракометна школа и традиција,сето тоа на задоволство на нашата бројна ракометна публика.

Под раководство на Дејан Михајлоски подготовките ќе продолжат на отворено во СРЦ”Крушино” се до очекуваното враќање на тренерот Заре Танески,кој е оправдано отсутен.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,056LikesLike
112FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Драги пријатели, упатуваме апел за помош за нашиот кичевчанец Тони, кој вчера ненадејно му почина сопругата – да помогнеме!

И кога ни малку човек ќе се надева дека ќе се случи најлошото, тоа не бира. Вчера кичевската област беше потресена од...

[#3] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Акција на ЕВН во с.Кнежино

По барање на Советот на Месната заедница с.Кнежино деновиве екипа на „ЕВН МАКЕДОНИЈА“ АД Скопје,КЕЦ Кичево,на повеќе...