Наскоро на knezino.mk серијал стории за возот “Ќирчо” и не само тоа…

НАСКОРО…

Од перото на долгогодишниот новинар на радио Кичево, писател,публицист и автор на “Моите страници”, Зоран Јованоски.

Заеднички “проект” на порталот knezino.mk и профилот Моите страници со работен наслов:”Да се памети. Да не се заборави”. Написите од овој серијал, светлината на денот прво ќе ја видат на порталот knezino.mk. а потоа онаму каде што се создаваат, односно на “Моите страници”. Така е бидејќи луѓето од кнежинската “влада” беа иницијатори да се проговори за теснолинејката и нејзиното “чедо” малиот воз “Ќиро” и се’ што е поврзано со нив. За дел од нив и порано е пишувано. Сега на вашиот очиглед го ставаме серијалот “Да се памети. Да не се заборави”. Овојпат ќе се обидеме на површина да изнесеме што е можно повеќе информации кои досега се малку познати.Читајте не!


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.