Покана од Месната заедница с.Кнежино за 4-ти јули 1980 година

Погледнете ја поканата од Месната заедница с.Кнежино по повод свеченоста за одбележување на празникот 4-ти јули (Денот на борецот) и истовремено свеченото откривање на Спомен обележјето на паднатите борци и жртвите на фашистичкиот терор во НОВ 1941-1945 година од с.Кнежино.

Почитувани читатели и посетители на нашиот портал,ВЕ ПОВИКУВАМЕ НА СОРАБОТКА. Отворете ги Вашите приватни албуми и архиви и се што сметате дека е вредно за нашата рубрика ВРЕМЕПЛОВ доставете ни го во inbox на нашaта е-mail адреса: info@knezino.mk, или на било кој друг начин и истото со задоволство ќе биде објавено.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.