8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Покана од Месната заедница с.Кнежино за 4-ти јули 1980 година

Погледнете ја поканата од Месната заедница с.Кнежино по повод свеченоста за одбележување на празникот 4-ти јули (Денот на борецот) и истовремено свеченото откривање на Спомен обележјето на паднатите борци и жртвите на фашистичкиот терор во НОВ 1941-1945 година од с.Кнежино.

Почитувани читатели и посетители на нашиот портал,ВЕ ПОВИКУВАМЕ НА СОРАБОТКА. Отворете ги Вашите приватни албуми и архиви и се што сметате дека е вредно за нашата рубрика ВРЕМЕПЛОВ доставете ни го во inbox на нашaта е-mail адреса: info@knezino.mk, или на било кој друг начин и истото со задоволство ќе биде објавено.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.