Поправен дефектот на водоводот кај месноста “Долец” [ФОТО]

Денес наша стручна екипа го поправи дефектот на селскиот водовод кај месноста”Долец”, а поради кој дефект имаше значителна загуба на вода.
Во наредниот период се планирани уште неколку вакви и слични зафати.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.