9.1 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

Поставени сончеви рефлектори на селската чешма [ФОТО]

с.Кнежино,11.08.2020 година

Со цел подобрување на осветлувањето во селото,деновиве на спомен селската чешма во с.Кнежино беа поставени два современи сончеви рефлектори.

Горенаведеното се направи бидејќи во моментов не постоеше друга техничка можност за оспособување на постоечките две сијалици,кои претходно беа поврзани на уличното осветлување, но поради нивна дотраеност и изгорен електричен кабел не беше можно нивна поправка.

Советот на МЗ с.Кнежино и во наредниов период ќе презема мерки и активности за подобрување на условите на територијата на целата локална заедница.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.