8.5 C
Kičevo
Thursday, Октомври 29, 2020

[ Discover Macedonia ] Ново видео за Кнежино,манастирот Св.Ѓорѓија,Куќата на уметноста и околината

Уживајте во уникатните кадри снимени со дрон и камера во 4К резолуција и во целокупното видео во траење од преку 8 минути.

Посетете го каналот Discover Macedonia каде ќе можете да ги погледнете и останатите видеа од други интересни локации снимени од нашите пријатели и вистински професионалци кои се автори и на ова видео за Кнежино и запознајте ја нашата преубава земја.

http://bit.ly/37JgSSv

Овозможено од/Courtesy by:Discover Macedonia


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

[#6] Кнежино во изградба [ФОТО + ВИДЕО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.