Продолжуваат активностите за разубавување на дворот во Кнежинскиот манастир

Вредната и неуморна екипа на нашиот Христијан Донески постојано работи на хортикултурното уредување на манастирскиот двор и резултатите се очигледни. Придружете се во напорите за дообновување и разубавување на ова наше светилиште.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.