ПРОМО: РЕТРО ВОДИЦИ 1991

На 19-ти јануари (вторник) и 20-ти јануари (среда) со почеток во 19.00 часот на уoutube каналот на порталот knezino.mk , ќе имате можност ПРЕМИЕРНО да проследите интегрални видео и аудио записи од прославата на верскиот празник “ВОДИЦИ” во с.Кнежино во далечната 1991-ва година.

Уживајте во ова носталгично патување низ времето и ПРЕТПЛАТЕТЕ СЕ НА НАШИОТ YOUTUBE КАНАЛ.

Ви благодариме на довербата.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.