Работна акција 13.06.2021 година [ФОТО + ВИДЕО]

-Косење и чистење на патот од месноста”На Блато” кон влезот во селото;

-Поставување на сообраќајни знаци на селските патишта.

Советот на МЗ с.Кнежино за денешното учество,несебичниот ангажман и придонесот во работната акција изразува посебна благодарност до нашите соселани и тоа:

– Раде Ќипроски;
– Пеце Петрески;
– Спасе Ќипроски;
– Љупче(Љубан) Стефаноски;
– Гоце Стефаноски;
– Лазе Јованоски и
– Влатко Јованоски.

Исто така изразуваме поединечна благодарност до нашиот соселанец Љупчо Станишоски за неговата помош и придонес за реализација на проектот околу сообраќајната сигнализација.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.