Работна акција 06.06.2021 година [ФОТО]

с.Кнежино, Црква “Св.Димитрија”.

Средување и чистење дворот на црквата и селските гробишта.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.