Успешно завршен проектот за санација и тампонирање на селските патишта[ФОТО + ВИДЕО]

Организатори


Донатори, спонзори и помагатели на проектот


За потребите на овој проект беа набавени и посипани количина од околу 250 m3 тампон.

Вкупна вредност на инвестицијата(250 m3 тампон,превоз,подготвителни работи, транспорт,тампонирање со растурање и нивелирање и дополнителни работи,изнесува околу 6000 евра.

Советот на МЗ с.Кнежино во оваа прилика изразува посебна и јавна благодарност за соработката, поддршката и реализацијата на овој проект до следните поединци и институции:

  • ЈП за државни патишта-претходен директор Зоран Китанов;
  • ГД „Гранит“ АД Скопје – Генерален директор Зоран Милковски и технички директор Љупчо Смилески;
  • Ангел Настов, Главен надзор за изградба на автопатот А2 Кичево-Охрид ;
  • AД „ЕСМ“ Подружница РЕК „Осломеј“ Кичево – Директор Златко Пиперкоски и Чедомир Арсоски;
  • Игор Тримчевски – ЕУРОПАВЕР ЕНЕРЏИ ДОО Скопје;
  • Ацо Ѓуроски,сопственик на градежната компанија FORSA-AS;
  • Благојче Македонски од с.Кнежино-машинист;
  • Александар Томески – машинист;
  • Христиан Ристески – машинист;
  • Никола Павлески – тракторист.

© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.