Работна акција с.Кнежино,10.04.2022 година [ФОТО + ВИДЕО]

Денес во дворот на селската црква “Св.Димитрија” се спроведе работна акција за чистење и средување на дворот на црквата и селските гробишта,како и за пренесување на градежниот материјал.И покрај лошото и дождливо време акцијата имаше задоволителен одзив кај месното население при што и во вакви отежнителни временски услови беше завршен и исполнет добар дел од планираните задачи.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.