Во пресрет на Ѓурѓовден [ФОТО + ВИДЕО]

По повод претстојниот голем верски празник “Ѓурѓовден” денес се спроведе уредување на пристапните патишта до манастирот “Св.Георгиј Победоносец” во с.Кнежино кој со достоинство и пиетет го носи името на овој наш светец,како и викенд населбата и селото.
За таа цел,а поради што подостоинствено одбележување на празникот, на пристапните патишта беа поставени поголем број на државни,црковни,како и знамиња на локалната заедница од с.Кнежино.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.