Започна уредувањето на просторот на м.в.”Почивалка” [ФОТО]

-Поставен православен крст изработен во нашата задруга;
-Поставена заштитна ограда.

Активностите продолжуваат до целосна реализација на проектот и оплеменување на просторот со нови пратечки содржини.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.