10.3 C
Kičevo
Wednesday, Октомври 28, 2020

Завршен патоказот на влезот на с.Кнежино [ФОТО + ВИДЕО]

Деновиве од страна на Советот на МЗ с.Кнежино беа изведени завршните работи на патоказот кој е поставен пред влезот на с.Кнежино,на м.в.”Блато”.

Со овој патоказ кој ги означува најзначајните локалитети во овој поширок регион и со претходно поставената информативна табла влезот во нашето село навистина добива нов и поинаков лик.

Советот на МЗ с.Кнежино изразува благодарност до нашите партнери и соработници – компаниите “Тим инжинеринг” од Кичево и графичкото студио “Микроком” од Кичево кои го изработија патоказот.

Графичкото решение на патоказот е дизајнирано и осмислено од страна на администраторот на нашиот портал www.knezino.mk, Васе Апостолоски.


© Кнежино.мк – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,077LikesLike
115FollowersFollow
47SubscribersSubscribe

Последни објави

Костенобер со стил [ФОТО]

Во земјата на костенот. #Есен2020 #Костенобер #Олдтајмер

СООПШТЕНИЕ 25.10.2020

Се известуваат мештаните од село Кнежино во наредниов временски период додека траат градежните активности за изградба на патиштата во селото, ДА НЕ...

[#5] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.Започна втората фаза од проектот, тампонирање.

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем

Изградба на шахта на спојот (влезот) на цревото од стариот реконструиран резервоар во постоечкиот водоводен систем.

[#4] Кнежино во изградба [ФОТО]

Го следиме прогресот во реализацијата на проектот за уредување на улиците и патиштата во с.Кнежино.