ЕКОЛОШКА (НЕ)СВЕСТ: Жалосни слики од свлечиштето на локалниот пат кај месноста “Крушино”

Крушино,14.07.2020 година,19.00 часот

Жалосни слики од свлечиштето на локалниот пат кај месноста “Крушино” како повторно сведоштво за (не)човечкото загадување и уништување на природата.

Не помага ни “Комуналец”,ниту Европа. За ваквите загадувачи само превоспитување по веќе виден “Индиски” рецепт.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.