КУД „Нико Пусоски“ од Кичево во Кнежинскиот манастир

Погледнете ја маестралната изведба на сплетот од народни песни и ора на ансамблот и играорната група при КУД„Нико Пусоски“ од Кичево. Видеото е снимено во прекрасниот амбиент на манастирот „Св.Георгиј Победоносец“ во с.Кнежино во првата половина на 1990-те години. Уживајте и оживете ги Вашите спомени на овој наш прекрасен локалитет.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.