Повик за работна акција
с.Кнежино
Сабота,30.04.2022 година во 09.00 часот

Во сабота 30.04.2022 година со почеток во 09.00 часот ја отпочнуваме наредната фаза од Проектот за подобрување на водоснабдувањето во с.Кнежино.
Планирано е со теренски возила со приколки и со рачни колички да се изврши префрлање на преостанатиот потребен градежен материјал, кој е неопходен за спроведување на планираните активности, најпрво до м.в.”Конопишта”,а потоа и до каптажата на м.в.”Гаваз”.

Зборно место е во 09.00 часот пред домот Пилаоски.
Повикуваме на што помасовно присуство,а за оваа акција ќе бидат доставени и писмени поединечни покани.
За секое неоправдано отсуство во иднина ќе се наплатува паушал во износ од по 700 денари.


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.