4.8 C
Kičevo
Saturday, Ноември 28, 2020

кнежино.мк

224 ОБЈАВА0 КОМЕНТАРИ

“КНЕЖИНСКИТЕ” ПЕТ СЕЛА(ФОТО)

Чашата се скрши. Тоа беше знак, грандиозниот манастир " Свети Ѓорѓија", или во народот познат и под името Кнежински манастир, да го проголтаат пламените...

Селото Дрмник (ФОТО)

"Од многуте запустени села од Дреново, од Дрмница, од Јаорец и други, избегало населението овде и го заселило селото ...".Повторно зборови за нашето, македонско,...

СООПШТЕНИЕ 17.06.2019

Почитувани Кнежинчани, Советот на Месната заедница Кнежино е отворен за било какви предлози и сугестии кои би придонесле за подобрување на условите и за функционирањето...

Кнежино невреме

Невреме со град во Село Кнежино Време:18 часот https://www.youtube.com/watch?v=jd8xjBX_-4E

Кнежино промо видео

Природа ,историја со археологија,вековна традиција,духовност,трајни вредности,непокор... Едноставно безвременски и се на едно место Видео разгледница Село Кнежино и Кнежински манастир Св.Ѓорѓија 08.06.2019 година https://www.youtube.com/watch?v=21Ny4TJm_rY

Кичево доби официјален веб простор за познатото село Кнежино

  Токму така благодарение на ентузијазмот на новиот селски одбор на с.Кнежино – Кичевско во етер се подготвува веб портал кој ќе ги разработува сите теми поврзани...

Кнежино од птичја перспектива (ФОТО)

Слики направени од дрон. Промо Видеото може да го погледнете тука.

Поставување на информациона табла (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

На иницијатва на селскиот одбор денес на 02.06.2019 година на М.В. Блато во село Кнежино се постави информациона табла за селото.Истовремено се спроведе...

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,100LikesLike
50SubscribersSubscribe

Последни Објави