Традиционален народен собир за прв ден Велигден во кнежинскиот манастир

24.04.2022 година со почеток во 10,00 часот манастир „Св.Георгиј Победоносец“ с.Кнежино

Почитувани Кнежинчани,

Долгогодишната традиција за посета на нашето духовно светилиште за најголемиот христијански празник и тоа на првиот ден Велигден,продолжува. Ве повикуваме на што помасовно присуство со цел да ја негуваме и продолжиме нашата традиција. Притоа Ве известуваме дека како и претходните години,така и во оваа пригода, свештени лица од кичевското архиерејско намесништво ќе извршат пеење и благословување на светите лепчиња.

За многаја лета !!!


© Кнежино.мк - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.