Новости

Соопштение од Кичевската парохија по повод празникот „Богојавление (Водици)“

Почитувани! Поради пропишаните владини мерки оваа година ќе изостане вообичаеното традиционално празнување на празникот Богојавление (Водици). Богослужбата на Водокрст(18. 01. - Понеделник) ќе започне во...

[⚠⚠] СООБРАЌАЕН АЛАРМ !!!

Апел за внимателно возење по локалниот пат за месноста Крушино,бидејќи поради обилните врнежи од дожд повторно е активирано свлечиштето на овој дел од патот....

† СООПШТЕНИЕ ДО СВЕШТЕНСТВОТО И ВЕРНИТЕ ЧЕДА – Дебарско-кичевска епархија

Чесни отци и браќа и сестри во Христа. Речиси цела измината година, нашата држава и целиот свет се бори со опасен вирус, кој зафати...

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Боево гаѓање на стрелиштето во с.Осој на 12 декември

Се известува и предупредува месното население од селата Осој, Кнежино, Раштани, како и од околината,дека на ден 12.12.2020 (Сабота) ,во временскиот период од 08.00...

Соопштение од Кичевската парохија по повод празникот „Св.Никола“

Кичевското архиерејско намесништво при градскиот храм „Свети апостоли Петар и Павле“ од Кичево ги известува своите верни чеда: Почнувајќи ОД ДЕН 15.12.2020 ГОДИНА (ВТОРНИК...

КНЕЖИНО ДОБИ НОВ ЛИК [ФОТО + ВИДЕО]

Заврши најголемиот инфраструктурен проект во с.Кнежино за регулирање и уредување на најголемиот дел селски улици . За временски период од месец и половина,поточно од...

[#13] Кнежино во изградба [ФОТО]

Дополнителни активности

СЛЕДЕТЕ НЕ

1,184LikesLike
69SubscribersSubscribe