⚠🚘СООБРАЌАЕН АЛАРМ

Повторно пукнатина на исто место,поточно на свлечиштето кај месноста „Крушино“,како резултат на претходните градежни активности за изградба на автопатот А2 Кичево-Охрид и последните врнежи од дожд. Апел за внимателно возење…

Continue Reading ⚠🚘СООБРАЌАЕН АЛАРМ

Планетата ЗЕМЈА ВО ЖИВО [#СедетеДома]

22 април - ДЕН НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА По повод 22-ри април денот на ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА,посетителите на нашиот портал ќе бидат во можност да следат директен пренос (live stream) со посредство…

Continue Reading Планетата ЗЕМЈА ВО ЖИВО [#СедетеДома]

[#3] ХИТ на НЕДЕЛАТА со Тино Алексов [#СедетеДома]

Музички уредник:Тино АлексовНедела 20.00 часот само на knezino.mk www.muzika.knezino.mk Проследете го најновото издание на podcastot Хит на неделата во избор на нашиот музички уредник Тино Алексов,автор на успешниот проект БИСЕРИ…

Continue Reading [#3] ХИТ на НЕДЕЛАТА со Тино Алексов [#СедетеДома]

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ – НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ!

Порталот knezino.mk на сите Христијани во земјата и светот,како и на своите читатели ,посетители, деловни соработници и коминтенти, им го честита празникот над празниците ВЕЛИГДЕН. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ!

Continue Reading ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ – НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ!

Гледајте ексклузивно на www.knezino.mk | Мулти-пренос од Велигденските литургии од Охрид,Москва и Софија [#СедетеДома]

ВЕЧЕРВА 22.30 - 00.30 часот 22.30 часот: Директен пренос од Велигденската вечерна литургија од Москва од Храмот Христ Спасител каде се очекува да чиноначалствува Патријархот Московски и на цела Русија,…

Continue Reading Гледајте ексклузивно на www.knezino.mk | Мулти-пренос од Велигденските литургии од Охрид,Москва и Софија [#СедетеДома]

ONLINE репертоар на Н.У.Ц.К.”Кочо Рацин” Кичево 18-20.04.2020 година [#СедетеДома]

18.04.2020 Сабота во 18:00 Проследете го Концертот “Песна за јунаците„ 18.04.2020 Сабота во 21:00 Уживајте во комедијата „Лимонада во друштво на директорот“ 19.04.2020 Велигденски концерт 2019 – 18:00 19.04.2020 Претстава…

Continue Reading ONLINE репертоар на Н.У.Ц.К.”Кочо Рацин” Кичево 18-20.04.2020 година [#СедетеДома]

[ ПРОМО ] Мулти-пренос од Велигденските литургии од Охрид,Москва и Софија [#СедетеДома]

Ексклузивно на knezino.mk Мулти-пренос од Велигденските литургии од Охрид,Москва и Софија. Во пресрет на најголемиот христијански празник Велигден Вашиот портал knezino.mk во ова специфично време на вонредна состојба,во сабота 18.04.2020…

Continue Reading [ ПРОМО ] Мулти-пренос од Велигденските литургии од Охрид,Москва и Софија [#СедетеДома]

ХИТ на НЕДЕЛАТА со Тино Алексов [#СедетеДома]

Ексклузивно на knezino.mk, Гостин-музички уредник: Тино Алексов,автор на успешниот проект БИСЕРИ НА МУДРОСТА www.muzika.knezino.mk(клик тука) #СедетеДома, #СлушајтеМузика, #ГласајтеЗаВашиотХит

Continue Reading ХИТ на НЕДЕЛАТА со Тино Алексов [#СедетеДома]